logo

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ležia v horskej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, 14 km od Ružomberka a ich história sa píše od roku 1761, kedy tu majiteľ Adam Turjanský postavil prvú budovu.
Kúpele sa nachádzajú v tichom horskom prostredí a sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného rušného života.
Od roku 1950 sa kúpele špecializovali len na liečbu ženských a onkologických ochorení, ale v roku 2005 sa znovu vrátili k liečbe ochorení pohybového ústrojenstva. V roku 2008 pribudla k dovtedy liečeným indikáciám aj liečba chorôb z povolania. V rámci liečenia ochorení pohybového ústrojenstva majú kúpele vhodné podmienky aj na prevenciu a liečbu osteoporózy. Minerálna voda z prameňov HGL - 3 a BJ - 101 (Valentína) sa používa vo všetkých bazénoch a separátnych kúpeľoch. Je vhodná súčasne aj na pitie a je prístupná nielen ubytovaným hosťom ale aj širokej verejnosti.

V kúpeľoch sú k dispozícii obyvateľom zo širokého okolia aj gynekologická, ortopedická a rehabilitačná ambulancia.

Klienti sa môžu ubytovať v ubytovacích zariadeniach rozličných kategórií, od apartmánov a izieb v Kúpeľnom hoteli Choč***, v dependenciách Adam, Barbora, Cyril a Liptov. Od júla 2009 je v prevádzke dependance MAJA**, ktorým sa zvýšila ubytovacia kapacita kúpeľov o 40 lôžok.

Strava sa podáva v jedálni kúpeľného hotela Choč***, ktorého súčasťou je aj Denný bar a Espresso. V Choči je aj viacúčelová sála, kde sa konajú divadelné predstavenia, folklórne vystúpenia a zábavné programy. V kúpeľoch sa pravidelne organizujú rôzne kultúrne podujatia. Okrem toho je k dispozícii kúpeľná knižnica a novozrekonštruovaná školiaca miestnosť s kapacitou 25 - 28 miest, s kompletným vybavením. Klienti môžu voľný čas tráviť v čajovni so širokou ponukou čajov z celého sveta a od 1. mája do 30. novembra je v prevádzke Kúpeľná dvorana, kde sa denno denne usporadúvajú tanečné rehabilitácie a rôzne iné kultúrno - spoločenské podujatia.
V kúpeľnom parku je v letnom období v prevádzke minigolf. Do blízkeho okolia sa organizujú výlety a zájazdy po Liptove, do Vysokých Tatier, Demänovských jaskýň, Oravského Podzámku a na Oravskú priehradu. Klienti môžu využiť aj rozšírenú ponuku doplnkových služieb - kaderníctvo, kozmetiku, predajňu darčekových predmetov, medoviny, cukrovej vaty, kvetín a suvenírov...

Názov: Kúpele Lúčky a.s.

Adresa: Kúpele Lúčky a.s., 034 82 Lúčky
Tel.: +421-44-4375111
Fax: +421-44-4392370
Kapacita: spolu 406 ubytovacích miest (Kúpeľný hotel Choč***, Dependance Barbora, Cyril, Adam, Dependance Maja)
Vybavenie: dvojlôžkové izby so sociálnym zariadením, WC, sprcha, TV SAT, rozhlasom po drôte, pripojením na internet, v KH Choč***chladničky na každej izbe
služby ponúkané zariadením: kongresová miestnosť (250 miest), školiaca miestnosť (25 miest), školiaca miestnosť nad snack-barom (25 miest), Aqua-vital Park (vnútorný termálny minerálny bazén s teplotou vody 32 °C, vonkajší relaxačný bazén s teplotou vody 29 - 32 °C, vonkajší sedací termálny minerálny bazén s teplotou vody 35 - 38 °C), vitálny svet - sauny: rímska sauna, mentolová sauna, fínska sauna, tepidárium, Kneippov kúpeľ, snack-bar, minigolf, internet, reštaurácia, knižnica, fitness centrum, stolný tenis, denný bar, čajovňa, kaderníctvo, kozmetika, predajne suvenírov, espresso, dokupovanie procedúr navyše
ďalšie možnosti v okolí: 3 značkované cyklotrasy,v kinosále sa pravidelne konajú koncerty vážnej hudby, divadelné predstavenia, semináre, besedy, prednášky, výlety do okolia - Vlkolínec, Demänovské jaskyne, Havránok, Oravský hrad, výlety do Poľska....,v zime je k dispozícii lyžiarksy vlek priamo pri kúpeľoch, pre náročnejších lyžiarov je k dispozícii stredisko SKIPARK Ružomberok - vzdialené 14 km od Lúčok

Viac informácií: http://www.kupele-lucky.sk

Kúpele Lúčky na mape

Moment, vykresľujem mapu ....
Kliknite na obrázok na mape.
Mapu môžete približovať posuvnou mierkou v ľavej časti obrazovky, alebo stačí dvakrát kliknúť na región, ktorý chcete zobraziť.
Vpravo hore zvoľte Mapa pre mapu, Satelitné pre fotografické zobrazenie a Hybridné pre kombináciu oboch.
späť na SME.sk
Ďalšle možnosti členenia
Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s. | Copyright Virtuálny sprievodca, o.z.